ГЛАВНАЯ  ОБ АССОЦИАЦИИ  ФОТОГАЛЕРЕЯ  ВИДЕО  СООБЩЕСТВА  ПИШИТЕ НАМ
 

  НАВЧАЛЬНИЙ
  ЦЕНТР
  ДЕНЬ
  ВЫПУСКНИКА
  ЖУРНАЛ
  "UNIVERSITATES"
  СТИПЕНДИИ
  имени проф.
  И. Е. ТАРАПОВА  ИЗДАТЕЛЬСКАЯ
  ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ
  ВОСПОМИНАНИЯ
  ОБ УНИВЕРСИТЕТЕ
  ВИДЕОИСТОРИЯ:
  УНИВЕРСИТЕТ
  В МОЕЙ ЖИЗНИДокументы
Руководящие органы
Квитанции
Награды и благодарности
Публикации о насХНУ имени В. Н. Каразина
пл. Свободы, 4
ауд. 2-49а
Тел.: (057) 719-23-52
208 РОКІВ ВІД ДНЯ ЗАСНУВАННЯ ХАРКІВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ
16.11.2012

16 листопада 2012 року в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна пройшли урочистості, присвячені 208-й річниці від дня заснування Каразінського університету та підписанню Стверджувальної грамоти і Статуту про заснування Харківського імператорського університету.

Заснування Харківського університету, що успадкував кращі освітні традиції від славнозвісного Харківського колегіуму, стало поворотним пунктом у розвитку Слобідського краю, поступово перетворило його на один із найбільш розвинутих у науковому та освітньому відношенні регіонів. Стверджувальна грамота про заснування університету була підписана 5 (17) листопада 1804 р., а урочисте відкриття відбулося 17 (29) січня 1805 р. Харківський університет виник раніше, ніж Берлінський, Варшавський, Київський, Лондонський, Петербурзький та ін. університети.

Засновником Харківського університету був відомий учений та просвітитель Василь Назарович Каразін (1773–1842). Сучасники називали його «Українським Ломоносовим» за енциклопедичні знання та нестримне бажання творчості. Висловлені ним ідеї нерідко випереджали час. Активна діяльність В. Н. Каразіна дістала визнання у науковому середовищі: він був почесним та дійсним членом семи наукових товариств та університетів.copyright © 2001 - 2018
Ассоциация выпускников, преподавателей и друзей ХНУ им. В. Н. Каразина